top of page
20231004_152240.jpg
Picture1.jpg
Asset 16_3x.png
Asset 13_3x.png

O Nas

Dobrovolnické centrum Agora 7 úzce spolupracuje s místními školami a sociálními službami, které působí na Praze 7. Pro jejich klienty a žáky hledáme vhodné dobrovolníky, kteří pomohou seniorům zvládat osamělost nebo se s žáky místních škol budou věnovat přípravě do školy a doučování. Část dobrovolníků se věnuje také organizaci našich integračních a komunitních akcí a nebo předčítají dětem v mateřské škole.

Naši dobrovolníci bez nároku na honorář věnují část svého času, energie a schopností ve prospěch druhých. Díky zapojení do našeho programu získávají nové přátele, zkušenosti i zážitky. A také dobrý pocit z pomoci druhým.

Dobrovolníků si vážíme a pečujeme o ně. Pro zájemce pořádáme vstupní školení a další vzdělávání včetně supervizí. Díky tomu si mohou rozšířit obzory v oblasti osobního rozvoje a praktických dovedností, které uplatní v rámci své dobrovolnické praxe, ale i každodenního života. Vzdělávací programy otevíráme také místním profesionálům v pomáhajících profesích. Dobrovolníci jsou pro výkon své činnosti pojištěni.

Volunteers

Zvažujete, že posílíte náš dobrovolnický tým?

Program je otevřen všem bez ohledu na profesi a věk. Podmínkou je trestní bezúhonnost a chuť pomáhat druhým. Těšíme se, že se ozvete.

Markéta Dlouhá na tel. 739 305 485

Thanks for submitting!

Picture3.jpg

Věnujeme se také podpoře neformálního dobrovolnictví. Snažíme se podporovat a propojovat lidi, kteří mají dobrý nápad na zkvalitnění života v komunitě a potřebují pomoct s jeho realizací, potřebují se zorientovat v možnostech a pravidlech, nebo „jen“ chtějí potkat lidi s podobnými hodnotami. Náš kolega Vojta Rybář vytvořil s lidmi z Prahy 7 komplexního průvodce dobrovolnictvím a lokálními iniciativami, jimiž žije Praha 7. Průvodce naleznete zde.

Aby se místní aktéři snáze osobně poznali, propojili a mohli spolupracovat, pořádáme networkingové programy, tzv. Sedmičková síťování, během nichž je prostor pro prezentaci místních projektů i pro neformální diskusi. Informacece o nich sledujte v našem programu.

Kontinuální činnost Dobrovolnického centra Agora 7 by nebyla možná bez podpory našich významných partnerů:

logo-p7.png
praha.jpeg
Active-citizens-fund_4x.png
bottom of page